
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41866
Ext.Price$0.41866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41866 | $0.41866 |
| 10 | $0.33168 | $3.31680 |
| 25 | $0.30196 | $7.54900 |
| 50 | $0.27490 | $13.74500 |
| 100 | $0.25026 | $25.02600 |
| 300 | $0.23361 | $70.08300 |
| 500 | $0.21806 | $109.03000 |
| 1000 | $0.20496 | $204.96000 |
